Garanti ve İade

 

Aldimseni.com online alışveriş sitesinde satılan tüm ürünler üretici ve ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Mecaz Ltd. Şti., iade işlemlerinde 4077 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun çerçevesinde hareket eder. Aldimseni.com online alışveriş sitesi üzerinden yapılan tüm alışverişlerde, satın aldığınız ürünle ilgili olarak, ürünün size ulaştırıldığı paketin kargo görevlisinin yanında açılması ve eksik / hasarlı olan ürünler için kargo firmasına tutanak düzenletilmesi gerekmektedir. Aksi durumda, teslim alınmış olan ürünlerin eksiksiz ve sorunsuz olarak teslim alındığı alıcı tarafından kabul edilmiş sayılır.
 
Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:
 
 
İADE SÜRESİ :
Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim aldığınız şekliyle, satın aldığınız tarihten itibaren ondört ( 14 ) gün içerisinde, orijinal ambalajı ve ürün faturası ile iade edebilirsiniz.
 
 
İADE ŞARTLARI :
İade etmek için gönderdiğiniz ürünlerde eksiksiz olması gereken öğeleri aşağıda bulabilirsiniz. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilememektedir.
 
Ürünün faturası, 14 günlük süre içerisinde iade edilecek ürünlerin orijinal kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ancak, aldimseni.com'un bazı kategorilerinde ürün ve hizmetlerin doğası gereği farklı iade koşulları uygulanabilmektedir. Ürün satın almadan önce genel iade prosedürüne göre farklılık gösteren ürünlerin aşağıda yer alan iade şartları öncelikli olarak geçerlidir.
 
Herhangi bir ürünü iade etmeden önce, Aldimseni.com üzerinden, kullanıcı menüsünde bulunan Sorun Bildirimi linkine tıkladıktan sonra, söz konusu sipariş işlemini ve iade etmek istediğiniz ürün/ürünleri seçtikten sonra, ilgili mesaj kutucuğuna ürünü iade etmek istediğinizi belirten mesajınızı yazıp, Gönder butonuna tıklayarak, iade talebinizi tarafımıza iletmelisiniz. İade talebiniz tarafımıza ulaştıktan sonra size iade onayı ile ilgili bir e-posta göndereceğiz. İade onayı verilmeden yapacağınız iadeler işleme alınmayacak ve kabul edilmeyecektir.
 
İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri, iade faturası kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
 
Üründe ve ambalajında herhangi bir bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
 
Aldimseni.com'a teslim edilen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İade bedeli sadece iade edilen ürün/ürünlerin bedeli kadardır. Kargo bedeli ödemesi iade edilmez. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1- 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır. 
 
Ürün müşteriye ulaştıktan sonra ortaya çıkabilecek arızalar için, üretici firmanın yetkili servislerine başvurulmalıdır. 
 
İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.
 
 
İADE SÜRECİ :
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Teknik departmanımız tarafından iade ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen paket ile birlikte ürünü neden iade ettiğinizi belirten imzalı yazıyı tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Teknik servisimize gelen ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.
 
 
İADE ALINMAYAN ÜRÜNLER :
Bazı özel kategorilerdeki ürünler için yukarıdaki maddelere ek olarak aşağıdaki uyarıların da dikkate alınması gereklidir:
 
Telefon: 14 günlük süre içerisinde bir cep telefonunun iade edilebilmesi için Genel İade Şartlarına ek olarak aşağıdaki şartlara dikkat edilmesi gerekmektedir: 
 
- Ürünün ekranında var olan şeffaf koruma bandının çıkarılmamış olması gerekmektedir. 
- Ürünün orijinal kutusu, ambalajı varsa standart aksesuarlarının eksiksiz ve hasarsız olması şarttır.
- Ürüne sim kart takılıp, gsm operatörü ile bağlantı yapılmamış olması, ürün ile network bağlantısı yapılmamış olması gerekmektedir.
 
DVD/VCD: Ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez. 
 
Kitap: Sipariş tarafınıza ulaştıktan sonra yazılı basım ürünleri iade edilemez.
 
Müzik: Ambalajı açılmış ürünler hiçbir şekilde iade edilemez. 
 
Yazılım: Ambalajı açılmış veya lisans anlaşması alınmış hiçbir yazılım ürünü iade edilemez. 
 
Bilgisayar: Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda belirtilen özellikler ve fonksiyonlardan herhangi birinin eksikliği durumunda ürün, resmi deyişiyle 'ayıplı ürün' durumundadır. Kurulum sonrası 'ayar' gerektiren durumlar ayıplı ürün kapsamına girmez. Cihazların ana parçaları dışındaki; disket, CD sürücü, fare, klavye gibi ek ünitelerde ortaya çıkabilecek problemlerde cihazın komple değişimi yerine parçanın değişimi talep edilebilir. 
 
Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b) ürünlerinin ambalajının açılmamış olması gerekmektedir.
 
Diğer ürünlerin iadesinde;
 
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler; ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler (örneğin; kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık gibi...), tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünlerin iadesi mümkün değildir.
 
Her türlü kozmetik ürününün iade edilebilmesi için ambalajının açılmamış olması gerekmektedir.
 
Hasarlı ve değişecek ürünler aldimseni.com’a ulaştıktan sonra 3 (üç ) işgünü içerisinde işleme alınırlar. 
Bu işlem basamakları aşağıdaki gibidir. 
 
1. İade ürünler, sorumlusu tarafından teslim alınır, şirket kayıtlarına işlenir. 
2. Ürünle ilgili hata tespit edilir, eğer teknoloji ürünü ise ve belirgin bir hata varsa ürün sorumluları tarafından test edilir.
3. Aldimseni.com’a ulaşmasından 3 gün sonra, ürünün bağlı olduğu teknik servis ya da tedarikçi kuruluşa gönderilir. 
4. Tedarikçi firma ve teknik servisten gelen bilgilere göre müşteriye (telefon veya e-posta ile) haber verilir. 
 
Yukarıdaki süreç içinde ürünün yetkili firmaya gönderilmesi sonrası; özellikle teknoloji ürünlerinde test aşamaları ve teknik sorunun tespiti, üründen ürüne değişiklik gösterebilmekte olup, sonuç 2 - 4 hafta arasında alınabilmektedir. Bazı hallerde sorunun durumuna göre bu sürenin 4 haftayı aştığı da görülebilmektedir. 
 
Bu sürenin sonunda tedarikçi firmadan alınan bilgi vakit kaybetmeden müşteriye ulaştırılacaktır. 
 
Teslimattan kaynaklanan sorunlar;
 
Zarar görmüş paket durumunda; 
 
- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak kargo firması yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. 
- Eğer kargo firması yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. 
- Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. 
- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda aldimseni.com’a bildirilmelidir. aldimseni.com en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.
 
 
ÜRÜN ARIZALARINDA :
aldimseni.com’da satılan tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup, tamir veya değişim işlemleri garantiyi veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. 
 
Arızalı ürününüzü faturası ve / veya garanti belgesi ile birlikte, size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili servis bilgisine ürün garanti belgesinden, kullanım kılavuzundan ulaşabilirsiniz.
 
aldimseni.com' a gönderdiğiniz ürünler de tarafımızdan yetkili servislere gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır